معماری سبز

Interlace مروارید سبز معماری مدرن سنگاپور

  احداث شهرک Interlace سنگاپور، یکی از جاه­طلبانه­ترین و بی­نظیرترین پروژه­های معماری شهرک­های مسکونی است که تا به حال اجرا شده و این روزها مراحل پایانی خود را سپری می­کند. محل آن در حومه­ی سنگاپور بر فراز تپه­های گیلمن واقع شده که آپارتمان­های مجللی را خارج از مرکز شلوغ و پرجمعیت شهر ایجاد کرده است، با این حال هنوز در نزدیکی شهر قرار دارد. این پروژه که در سال ۲۰۰۹ رونمایی شد، توسط معمار مشهور “اول شیرن” همکار پیشین شرکت OMA (دفتر معماری کلانشهرها) طراحی شده است. پاتریشیا چیا، مدیر ارشد اجرایی شرکت سنگاپوری CapitaLand Residential در این­باره می­گوید: “نام این پروژه یعنی Interlace، به مفهوم اتصالات داخلی است، و این مجتمع را با محیط طبیعی پیرامون آن پیوند می­دهد. “اول شیرن” به معنی واقعی کلمه رویداد عظیمی را برای معماری سنگاپور رقم زده است.”

 Interlace با کمربند سبزی به طول ۹ کیلومتر احاطه شده که زیستبوم اطراف آن را با فضاهای سبز فراوان مجتمع در هم می­آمیزد. فضای آپارتمانی این مجتمع بیش از ۸۰ هزار متر مربع است که در سی و یک بلوک چیده­شده بر روی هم که ارتفاع هر یک به اندازه­ی شش طبقه بوده و طول یکسانی دارند، مجموعا ۳۱۶ طبقه را به وجود می­آورند که کلا شامل ۱۰۴۰ دستگاه آپارتمان در متراژهای مختلف می­شود. این پروژه­ی عظیم که با فضاهای سبز آن در ۱۷ هکتار احداث شده، انسجام و یکپارچگی فضاهای عمومی مجتمع را با زیستبوم پیرامون آن ارتقا می­دهد، و قرار است در سال ۲۰۱۴ به بهره­برداری برسد.

 

 

به اشتراک بگذارید

درباره ما

شرکت مهندسی پارسی تک دارای رتبه بندی ویژه تجهیزاتی از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و سابقه اجرای موفق بیش از صد پروژه بزرگ  در داخل و خارج از ایران در زمینه تجهیزات آزمایشگاهی می باشد.مهندسان شرکت پارسی تک با تجربه همکاری با کارفرمایان و ناظران داخلی و خارجی در پروژه های بزرگ، آماده مشاوره، طراحی و انتخاب بهینه تجهیزات آن سازمان محترم می باشند.جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید.

خدمات ما